УШТЕ НЕКОЛКУ ДЕНА ДО ГЛАВНАТА НАГРАДА!!!

Септември 25, 2013 во 12:40 ч. | Posted in Uncategorized | Напишете коментар

Почитувани Наставници,

Деновите заедно ги одбројуваме и не останува уште многу до крајот. Сите се бориме заедно, за да го произнесеме и да го покажеме во најдобро светло нашиот квалитет, иновативност, идеја, желбата за победа. Погледнете внатре во себе и одлучете дали сакате да бидете ПОБЕДНИКОТ на ОВОЈ СВЕТСКИ НАТПРЕВАР??? Доколку секогаш одбегнувате да учествувате бидејќи мислите дека вашата идеја не е доволно добра, НИКОГАШ не го потценувајте вашиот труд ПОКАЖЕТЕ ГО!

Почитувани Наставници да се потсетиме уште еднаш на објавата на која кажавме дека Училиштето со најбројни доставени проекти (SUBMITED) до 30 Септември ќе ја добије главната награда на државно ниво.

Ви останува само да ги следите двaта најбитни чекори:

  1. Доставете го вашиот проект онлајн  пополнувајќи го полето Learning activity на следниот линк  http://www.pil-network.com/resources/learningactivities/create
  2. Пополнете ја вашата апликација за Microsoft Expert Educator на  http://www.pil-network.com/PD/Application/miee

За да ја добиете таа главна награда, СЕГА Е МОМЕНТОТ СИТЕ НАСТАВНИЦИ ДА СЕ ЗДРУЖИТЕ И ПОСЕГНЕТЕ ДА ВАШЕТО УЧИЛИШТЕ ЈА ДОБИЕ ГЛАВНАТА НАГРАДА XBOX 360 и KINECT!!!!

КАКО???

Направете го Вашето училиште да има најбројни проекти од сите училишта во Република Македонија, и добијте ја ГЛАВНАТА НАГРАДА (но имајте во предвид дека брojoт на апликанти по училиште треба да биде минимум 10 наставници).

НО ОВА Е САМО НАЈАВА!

ИЗНЕНАДУВАЊАТА ПРОДОЛЖУВААТ ПОНАТАМУ!

ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ПОВЕЌЕ!!!

Микрософт Партнери во Учењето

Advertisements

Напиши коментар »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries and коментари feeds.

%d bloggers like this: