ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРОЕКТ ИНТЕЛЕКТУАЛНА СОПСТВЕНОСТ

Мај 30, 2013 во 16:05 ч. | Posted in Uncategorized | 6 Коментари

Почитувани наставници,

Поради големиот интерес за проектот за Интелектуална сопственост и совпаѓање на датумот за Екстерното тестирање спречи неколку наставници да не можат да аплицираат со проект. Затоа постои можност за пролонгирање на крајниот датум за достава на проекти за Интелектуална сопственост, но Ве молиме пратете ни информација тие кои не можеа да аплицираат до сега поради обемот на обврски дали се заинтересирани за пролонгирање на крајниот датум за аплицирање до крајот на наредната недела односно до 07.06.2013 г.

Ве молиме за информација до крајот на утрешниот ден (31/05/2013 г.) на следнава емаил адреса:

pilmacedonia@live.com

Со почит,

Microsoft Partners in Learning

Advertisements

6 Коментари »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. ПОРАДИ ОБВРСКИТЕ И ТЕХНИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ ОКОЛУ ЕКСТЕРНОТО ОЦЕНУВАЊЕ НЕ БЕВМЕ ВО МОЖНОСТ ДА АПЛИЦИРАМЕ :СМЕТАМЕ ДЕКА КЕ НИ ОВОЗМОЖИТЕ И НАШИТЕ ПРОЕКТИ КЕ ГИ ПРАТИМЕ ДО7.6.2013 год ВИ БЛАГОДАРАМ

 2. zainteresirani sme da se prolongira periodot

 3. Pocituvani.Vi prakam proekt za matamatika so razmisluvawe-Intelektualna sopstvenost.

  • Почитувани,

   За да аплицирате со проект за Програмата Интелектуална Сопственост мора да аплицирате на следниов начин:

   1. Доставете го вашиот проект онлајн пополнувајќи го полето Learning activity на следниот линк http://www.pil-network.com/resources/learningactivities/create. За да пристапите на апликацијата треба најпрвин да се регистрирате и најавите на http://www.pil-network.com/ Кликнете на Join ако се пријавувате за прв пат или кликнете на Sign In со вашата постечка адреса Windows Live ID ( Hotmail, Live, Outlook). Ве советуваме да почнете отсега да ја пополните апликацијата на проектот односно Learning activity и да го сочувате проектот како драфт верзија за да можете во меѓувреме да направите било какви измени се до крајниот рок на доставување (откога ќе кликнете Submit). Само на овој начин ќе имам пристап да ја видам вашата работна верзија на проектот и да ве советувам и посочувам за подобрување на вашиот проект.

   Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не на:

   Vlora Ademi
   Academic Program Manager | Microsoft Macedonia and Kosovo ( +389 2 3067 989 (Office) | +389 2 3061 330 (Fax) | +389 72 236 967 (Mob)
   Mail: a-vademi@microsoft.com

   или

   Adrijana Selmani
   | Mob. +389 75 899 172
   Mail: pilmacedonia@live.com

 4. Golema zelba imame za ucestvo i sorabotka so vas no od navedenite pricini seuste imame angazmani. Dokolku ima uste prostor za prolongiranje ke vi bideme blagodarni na razbiranjeto i informiranjeto. Ova e prilika voedno i da ve pokanam i informiram za realizacija na nas proekt od likovnata oblast, kako likoven pedagog vo OOU “Dimo Hadxi Dimov ” na 14.06.2013, vo 19.00 casot vo Multi nacionalniot prostor na Mala stanica Nacionalna galerija na Republika Makedonija ke bide otvoranjeto na samostojna izlozba na talentirani ucenici od naseto uciliste. Dokolku ni ae pridruzite na nasata proslava i ako toj proekt go ocenite kako uspesen mozeme da aplicirame so nego. Blagodaram na odvoeno vreme i pozdrav! Likoven pedagog Sonja Popovska-Trajkovska

  • Почитувани,

   Рокот за аплицирање е пролонгиран повторно за да аплицирате со проект за Програмата Интелектуална Сопственост аплицирајте на следниов начин:

   1. Доставете го вашиот проект онлајн пополнувајќи го полето Learning activity на следниот линк http://www.pil-network.com/resources/learningactivities/create. За да пристапите на апликацијата треба најпрвин да се регистрирате и најавите на http://www.pil-network.com/ Кликнете на Join ако се пријавувате за прв пат или кликнете на Sign In со вашата постечка адреса Windows Live ID ( Hotmail, Live, Outlook). Ве советуваме да почнете отсега да ја пополните апликацијата на проектот односно Learning activity и да го сочувате проектот како драфт верзија за да можете во меѓувреме да направите било какви измени се до крајниот рок на доставување (откога ќе кликнете Submit). Само на овој начин ќе имам пристап да ја видам вашата работна верзија на проектот и да ве советувам и посочувам за подобрување на вашиот проект.

   Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не на:

   Vlora Ademi
   Academic Program Manager | Microsoft Macedonia and Kosovo ( +389 2 3067 989 (Office) | +389 2 3061 330 (Fax) | +389 72 236 967 (Mob)
   Mail: a-vademi@microsoft.com

   или

   Adrijana Selmani
   | Mob. +389 75 899 172
   Mail: pilmacedonia@live.com


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries and коментари feeds.

%d bloggers like this: