Покана за присуство на Webinar-и

Март 16, 2012 во 10:08 ч. | Posted in Uncategorized | 20 Коментари

Почитувани наставници,
Со задоволство би сакале да ве информираме дека Микрософт „Партнери во учењето“  ќе започне со организирање на Webinar-и (онлајн обуки) преку Microsoft Office Live Meeting.
Webinar-от претставува обука базирана на користење интернет на удобен, брз и едноставен начин. Преку звук, видео и материјали во електронска форма заинтересираните наставници добиваат корисни и квалитетни обуки од актуелни теми.
Партнери во учењето започнува циклус Webinar-и за наставници од Македонија. Овие Webinar-и може да бидат организирани за наставниците на национално и меѓународно ниво.
За вклучување во Live Meeting претходно не е потребна регистрација. Со кликнување на добиениот линк на вашата меил адреса ќе може да се најавите како слушател на Webinar-от.

sl1

sl2

sl3

Кликнувате на Open

sl4

Во празните места ги внесувате Вашите податоци според барањата и одите понатаму (Continue)

sl5Ј

Ја следите презентацијата

За месец март ги предлагаме следните Webinar-и прикажани подолу во табелата. Доколку сте заинтересирани за следење на некоја тема Ве молиме пратете меил на webinari.macedonia@live.com со назнака за која тема сте заинтересирани, или за следење на сите теми.

Услов за учество на Webinar-ите е да сте член на мрежата Партнери во учењето. Начин на зачленување види тука.

sl6

Забелешка:Поканите ќе бидат пратени по меил. По добивањето на поканата на Вашиот меил за учество на Webinarot направете Accept (потврда за учество) за да имаме податоци кои наставници ќе присуствуваат на презентацијата. Партнери во учењето на сите наставници кои ќе учествуваат на Webinarite ќе им издаде потврди за учество во електронска форма (по меил), а презентерите ќе добијат соодветни сертификати.

Доколку сте заитересирани за следење на Webinarite Ве молам пратете меил на следната адреса: webinari.macedonia@live.com , лицето за контакт Добри Јовевски.

20 Коментари »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. Mi se dopaga ovaa inicijativa.Blagodaram na pokanata. Go potvrduvam svoeto prisustvo.
  Vesela Bogdanovik

 2. Jas ne mozam da se snajdam so sledenjeto online- ve molam za pomos

 3. Ova e super moznost za site nastavnici!! mi se dopaga !!!

 4. nema meil za pokana????

 5. iako uredno se prijaviv, cekav i sakav da ucestvuvam vo “Ucenje preku proekti” no nesto ne e vo red so komunikacijata, pa se nadevam deka za 20 mart ke bide vo red.
  Prativ i do dobri meil i nema nikakov odgovor .
  Se nadevam na pogolema sorabotka.
  Pozz.

  • Почитувани,
   Благодарност на заинтерсираност. За првиот Webinar доцна бевте пријавени, а за 20 имаше испратено покана до сите кои пројавија интерс.

 6. Suppp ideja…. se registrirav… no link seushte ne sum dobila…. ve molam pomognete…
  Blagodaram

  • Почитувана Билјана,
   Покана за Webinarot беше испратена до сите кои пројавија интерс. На Webinarot на 20, март. учествуваа 6 Билјани се андевам дека бевте и Вие една од нив.

 7. Ova e super moznost za site nastavnici!! mi se dopaga !!!

 8. Navistina ova e odlicna moznost, no po vtor pat ne mozam da se vklucam i da go sledam predavanjeto. Isprativ potvrda za ucestvo za site Webinari, sum clen na mrezata, kontaktirav preku mail so organizatorot i povtorno nemam dobieno pokana za vecerasnovo predavanje.Kade e problemot ???

  • Почитувана Александра,
   До Вас имам испратено три покани за учество на Webinarot кој беше органиизран на 20 март, 2012 година. Доколку не сте успеале да се вклучите на Webinarot навистина ми е жал. Ви стојам на располагање да Ви помогнам за следните Webinari.
   Благодарност за разбирањето.

   • Pocituvani
    Mozebi ima nekoja greska vo mailot, no jas ne dobiv pokana. Vi isprativ povtorno poraka na Vasiot mail, pa se nadevam ke bide vo red za slednata on-line obuka.
    Blagodaram

 9. Prezentacijata na Satki bese odlicna, i na samata prezentacija kazav a sega i go povtoruvam site nesto inovirame vmetnuvame, no treba toa i da go kolosecirame so vakvi on-line sredbi.
  Sekako bi sakala kako sto rekovte sekoj da spodeli svoi iskustva so ostanatite, a toa ke ni go ovozmozite vo ponatamosniot period.
  Pozdrav!!!!

  • Се разбира дека секој наставник ќе добие можност да ги сподели своите добри практики.
   Ви Благодарам.

   • добро, очекуваме покана, пријатен викенд.
    СТС!!!

 10. Го поздравувам овој начин на обуки бидејки секој може да се вклучи и да научи како да си ги среди своите работи. Браво.

 11. pozdrav do siteova
  odlicen nacin na efikasna komunikaxija ucenje i razmena na iskustva

 12. […] за најавување преку Microsoft Office Live Meeting, на Блогот на Партнери во учењето  со сликовити прикази  ќе добиете насоки како да се […]

 13. […] на проблеми за најавување преку Microsoft Office Live Meeting, на Блогот на Партнери во учењето со сликовити прикази ќе добиете насоки како да се […]


Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Промени )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries and коментари feeds.

%d bloggers like this: