Втор форум на иновативни наставници – ВАЖНО СООПШТЕНИЕ

Февруари 14, 2011 во 10:40 ч. | Posted in Uncategorized | Напишете коментар

Почитувани наставници и учесници во Вториот  Microsoft форум на иновативни наставници, дозволете ни најпрвин да го изразиме нашето задоволство од бројот и квалитетот на пристигнатите задачи за овогодинешниот натпревар. Со ова соопштение сакаме да ве известиме дека сите задачи  се примени и веќе се врши нивно оценување.

 

Во врска со самиот настан, ве информираме дека истиот ќе се одржи на 3 ти март 2011 година во хотелот „Холидеј Ин“ во Скопје. Во овој период работиме на додефинирање на агендата на самиот настан и истата ќе ви биде испратена веднаш откако ќе биде дефинитивна.

 

Исто така Ве известуваме дека за да може да учествувате во овој, како и во следните настани организирани од Microsoft во Македонија, задолжително е да се зачлените во мрежата на Иновативни наставници. Тоа може да го направите со посета на https://pilmacedonia.wordpress.com/ и оставање на својата е-маил адреса во полето „Преијавете е-маил“. Доколку ова веќе еднаш сте го направиле, Ви благодариме и нема потреба да преземате ништо во врска со тоа.

Уште еднаш честитки до сите учесници и нека победи најдобриот.

 

Advertisements

Напиши коментар »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries and коментари feeds.

%d bloggers like this: